Простият ключ към лозарството е разкрит

Простият ключ към лозарството е разкрит

Простият ключ към лозарството е разкрит

Blog Article

Your browser isn’t supported any more. Update it to obtain the very best YouTube encounter and our newest capabilities. Learn more

Асеновград Благоевград Бургас Варна Велико Търново Видин Враца Габрово Добрич Пазарджик Перник Плевен Пловдив Русе Сливен София Стара Загора Хасково Шумен Ямбол

Всички вие имате нарастваща нужда от достоверна, навременна и задълбочена информация и идеи. Нашите интегрирани мултимедийни канали са насреща, за да задоволят очакванията на аудиторията.

Няма коментари. Бъдете първия с коментар по темата. Остави коментар: Име:

Инсталации за преработка на етерично-маслени суровини

Вижте кои грешки се смятат за най-опасни според експерти от Института по лозарство и винарство в Плевен

В райони, където лозите не се загрибват, се прави оран късно наесен или в началото на зимата. С това се цели запазване на повече влага от есенно-зимните валежи, унищожаване на плевелите, подобряване на аерацията на почвата.

Някои от моделите са несиметрични (обикновено изнесени надясно от трактора), което им дава възможност да се движат по-близо до стволовете на дърветата и да оставят по-тясна необработена ивица в реда.

При двата метода на съхранение, джибрите, съдът и мястото около него се поръсват с дървесна пепел. Добре съхранените джибри от червено грозде придобиват червен цвят, а белите сортове – зеленикав.

Изоставените лози, на които една или няколко години изобщо не е лозя извършвана никаква резитба, обикновено са с по-голям брой тънки и разклонени рамена и със слабо растящи леторасти.

Това налага дискуването да се редува с разрохкване и периодично да се изменя дълбочината на работа.

Останалата част от лозата не трябва да бъде твърде голяма, но все пак се оставя, защото тя е застраховка, която ще позволи на растението да се възстанови в случай на увреждане на младия прираст - тази застраховка не трябва да бъде прекомерна.

Важни са и метеорологичните условия в деня на работа – за предпочитане е да се работи във влажно и относително хладно време, за да може калемите да не засъхват на подложката.

Засаждането в ямки е най-разпространения начин у нас. При него прихващането на лозите е много добро.

Report this page